30 sty 2011
agrzegorek

Styczniowe spotkanie z Tadeuszem Krokosem

W pięknie odnowionych wnętrzach kaliskiej „Wanatówki” dzięki uprzejmości jej kierownictwa  kaliscy genealodzy, rozpoczęli cykliczne  spotkania w Nowym Roku 2011, otwarte dla wszystkich zainteresowanych tematyką poszukiwania „swoich korzeni” rodzinnych.
Po omówieniu spraw organizacyjnych i planów na rok 2011 zebrani mieli okazję spotkania z Panem Tadeuszem Krokosem prezesem kaliskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego w Kaliszu.
Pan Tadeusz Krokos  związany z Kaliszem od 35 lat jest znamienitym znawcą historii nie tylko naszego regionu i  miasta Kalisza. Bogate doświadczenie zawodowe oraz szereg kontaktów z największymi autorytetami naukowymi  i pasjonatami  historii stawia go w gronie osób i indywidualności, z którymi spotkania zostają  w pamięci.
Niezwykły talent „gawędziarski” prelegenta  urzeka słuchaczy zapominających, że minęły już np. dwie godziny spotkania. Zaproszony gość przybliżył działalność i osiągnięcia Oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego w Kaliszu, którego szeroka aktywność plasuje oddział w czołówce krajowej.
Ostatnio wydany,  XXXVI tom Rocznika Kaliskiego jest podkreśleniem potrzeby i dalszych działań członków PTH Kalisz  dla zachowania i udostępnienia szerokim kręgom dziejów historycznych regionu i miasta Kalisza.

Kaliscy genealodzy zaprosili gościa  na wszystkie spotkania mając nadzieję na  wspólne zgłębianie wiedzy historycznej, której genealogia jest nauką pomocniczą.

Autor zdjęć: Zbigniew Pol

1 Komentarz

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.

Witamy na naszej stronie!
Kaliskie Towarzystwo Genealogiczne jest towarzyszeniem zwykłym, nie posiadającym osobowości prawnej. Stowarzyszenie powstało w 2009 roku, a siedzibą jego władz jest miasto Kalisz.