2 lis 2013
jmarczynski

Spotkanie 05.11.2013 r.

O, zielony Konstanty, o , srebrna Natalio!
Cała wasza wieczerza dzbanuszek z konwalią;
wokół dzbanuszka skrzacik chodzi z halabardą,

broda siwa. lecz dobrze splamiona musztardą,
widać, podjadł, a wyście przejedli i fanty –

o, Natalio zielona, o, srebrny Konstanty!

                                                              K.I. Gałczyński

Kaliskie Towarzystwo Genealogiczne „Kalisia” zaprasza członków i sympatyków genealogii na  wtorkowe spotkanie w dniu 5 listopada 2013 r., które rozpocznie się o godzinie 17.00 w Klubie „KOMODA” przy ul. Niecałej 6a w Kaliszu. Tym razem gościć będziemy Panią Annę Tabakę a tematem spotkania będą „ Kaliskie ślady Natalii Gałczyńskiej”. Spodziewamy się, że nasz Gość zaprezentuje materiały archiwalne związane z tematem spotkania.

Pragniemy jedynie przypomnieć, że Natalia Gałczyńska z d. Awałowa, urodzona w Kaliszu w roku 1908 była córką Wiery Pietrowny ze Snaksarewych i Konstantego Nikołajewicza Awałowa i wnuczką naczelnika powiatu kaliskiego Piotra Dmitriewicza Snaksarewa (zm. w 1909 w Kaliszu, pochowany na cmentarzu prawosławnym na Rogatce). Natalia Gałczyńska była żoną Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

 Serdecznie zapraszamy
Zarząd KTG „Kalisia”

Anna Tabaka – absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, historyk sztuki, dziennikarka specjalizująca się w opracowaniach dotyczących przeszłości i sztuki miasta Kalisza i regionu. Autorka m.in. cykli wykładów z historii sztuki w tym dotyczących Kalisza. Również współautorka popularno-naukowego cyklu z zakresu historii i sztuki regionu, poprzez liczne publikacje na łamach lokalnego tygodnika, a także wielu innych publikacji z tej dziedziny w kilku periodykach.

Możliwość komentowania w tym artykule została wyłączona.

Witamy na naszej stronie!
Kaliskie Towarzystwo Genealogiczne jest towarzyszeniem zwykłym, nie posiadającym osobowości prawnej. Stowarzyszenie powstało w 2009 roku, a siedzibą jego władz jest miasto Kalisz.