28 wrz 2012
jmarczynski

Po wakacjach interesująco

Wrześniowe spotkanie w ostatni czwartek miesiąca przyniosło wiele ciekawych tematów.
Informacje o wydarzeniach, jakie miały miejsce w okresie wakacji a dotyczące naszego Stowarzyszenia przekazał Andrzej Grzegorek. Następnie Juliusz Brawata poinformował, że w okresie wakacji odbył kilka spotkań z mieszkańcami Domu Kombatanta i Emeryta, gdzie przedstawiał tematy obejmujące genealogię konkretnych rodzin lub poszczególnych osób. Najistotniejsza jednak była informacja o uzyskaniu od p. mgr. Czesława Kasprzaka opracowań sporządzonych przez niego w postaci drzew genealogicznych królów i książąt polskich. Są to kserokopie, które Juliusz Brawata w imieniu p. Kasprzaka przekazuje naszemu Stowarzyszeniu do zasobów archiwalnych.  Warto dodać, że autor opracowań jest rodowitym Liskowianinem i obecnie mieszka w Domu Kombatanta i Emeryta w Kaliszu.
Bardzo interesujące informacje, zilustrowane opracowanymi drzewami genealogicznymi swoich rodzin przedstawił Michał Mendyka.  Wywiązała się ciekawa dyskusja o „wyższości” różnych programów genealogicznych. Michał pracuje na programie Ahnenblatt 2,62,  inni koledzy m.in. na programie polskiej firmy PL-SOFT s.c. z Gdańska lub jeszcze innych. Rozmowy trwały także w grupach i w duetach…, jak to bywa na naszych spotkaniach.
Na spotkaniu gościliśmy dwie osoby, które zadeklarowały wstąpienie do naszego Towarzystwa, składając deklaracje członkowskie. Witamy w naszym gronie.
  
  

Możliwość komentowania w tym artykule została wyłączona.

Witamy na naszej stronie!
Kaliskie Towarzystwo Genealogiczne jest towarzyszeniem zwykłym, nie posiadającym osobowości prawnej. Stowarzyszenie powstało w 2009 roku, a siedzibą jego władz jest miasto Kalisz.