10 paź 2013
jmarczynski

Po prezentacji II tomu Zeszytów KTG „Kalisia”

Z dużą skromnością, ale trzeba podkreślić, że był to bardzo udany wieczór wśród naszych przybyłych gości i nas, członków i sympatyków genealogii. Dziękujemy za przybycie przedstawicieli miejscowej prasy. Spotkanie rozpoczęło się od uroczystości złożenia życzeń Juliuszowi Brawacie i Jankowi Przelaskowskiemu, którzy w tym roku obchodzili 80. rocznicę swoich urodzin. Przekazaliśmy im z tej okazji pamiątkowe reprodukcje. Wiele miłych słów usłyszeliśmy od zaproszonych gości, a przede wszystkim od dr. Marka Kozłowskiego – recenzenta dotychczasowych dwóch tomów oraz od Grzegorza Szymańskiego – wydawcy, który na swojej stronie facebooka napisał:
„Kaliscy genealodzy w doskonałej formie. Podczas dzisiejszego spotkania zaprezentowali swoje dzieło – tegoroczne wydanie Zeszytów Kaliskiego Towarzystwa Genealogicznego. Jestem zaszczycony mogąc być wydawcą tej książki. Gratuluję autorom – ludziom, którym naprawdę chce się robić pożyteczne rzeczy.”
Również z uznaniem odniósł się do prezentowanego tomu ale również i poprzedniego Tadeusz Krokos – prezes kaliskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego, autor jednego z artykułów w II tomie.
Nie wypada już dalej nic pisać. Dziękujemy. I mobilizujemy się do następnego wydania – tomu III.
Spotkanie nasze odbyło się po raz pierwszy w gościnnym Clubie „Komoda”. Dziękujemy właścicielom, menadżerom i obsłudze. Czuliśmy się u Was doskonale.

    
     
Zdjęcia: Tomasz Popiołek i nasz gość Grzegorz Szymański

Możliwość komentowania w tym artykule została wyłączona.

Witamy na naszej stronie!
Kaliskie Towarzystwo Genealogiczne jest towarzyszeniem zwykłym, nie posiadającym osobowości prawnej. Stowarzyszenie powstało w 2009 roku, a siedzibą jego władz jest miasto Kalisz.