24 paź 2016
jmarczynski

Nagrody i wyróżnienia Prezydenta Miasta Kalisza

W dniu 21 października 2016 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień Prezydenta Miasta Kalisza. Z satysfakcją informujemy, że uwzględniony został nasz wniosek i nagrodę za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dziedzictwa kultury w sezonie 2015/2016 otrzymał Makary Górzyński, historyk architektury i miast, pracownik naukowo-badawczy i doktorant w Instytucie Historii Sztuki na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, członek Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk. Makary Górzyński jest autorem prac i wystąpień poświęconych Kaliszowi z okresu XIX i XX wieku. W marcu 2016 r. występując na Uniwersytecie w Oxfordzie omówił społeczno-polityczny kontekst architektury XIX-wiecznego Kalisza na przykładzie ratusza, teatru i parku miejskiego. Raz jeszcze gratulujemy.
Miłą niespodzianką, świadczącą o aktywności naszych członków również poza genealogią, było przyznanie przez Prezydenta Sapińskiego  listów gratulacyjnych dla: Moniki SobczakWaliś, tym razem za zaangażowanie w upowszechnianie wiedzy historycznej (sekretarz kaliskiego Oddziału PTH, redaktor naczelna Rocznika Kaliskiego) i dla Andrzeja Grzegorka za inicjatywę i współorganizację koncertu jubileuszowego Jana Ptaszyna-Wróblewskiego w Kaliszu, a także za promocję naszego Miasta. Gratulacje.
nagrody-prezydenta-miasta-kalisza_21-10-2016-60_800   nagrody-prezydenta-miasta-kalisza_21-10-2016-25a1_800
nagrody-prezydenta-miasta-kalisza_21-10-2016-38m

 

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.

Witamy na naszej stronie!
Kaliskie Towarzystwo Genealogiczne jest towarzyszeniem zwykłym, nie posiadającym osobowości prawnej. Stowarzyszenie powstało w 2009 roku, a siedzibą jego władz jest miasto Kalisz.