Ogłoszenie 18.06.2010 r

Ogłoszenie wyników konkursu przez Archiwum Państwowe w Kaliszu pod hasłem „Odkrywamy tajemnice Kalisza i regionu kaliskiego”.

W samo południe, w sali recepcyjnej Ratusza odbyło się podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu dla młodzieży szkolnej ogłoszonego przez Archiwum Państwowe w Kaliszu pod hasłem „Odkrywamy tajemnice Kalisza i regionu kaliskiego”.
W pierwszej części spotkania wziął udział prezydent miasta Kalisza Pan Janusz Pęcherz. Nasze stowarzyszenie ufundowało nagrodę dla trzech uczniów Zespołu Szkół w Rajsku, a mianowicie dla Piotra Adamczyka, Grzegorza Krymarysa i Artura Nowickiego w postaci najnowszego wydawnictwa, pt. Nowy Kaliszanin, autorstwa Anny Tabaki i Macieja Błachowicza.
Nasi laureaci zostali nagrodzeni za opracowanie strony internetowej poświęconej miastu – www.konkurskalisz-zsrajsko.pl.tl.
Na spotkaniu, nasze Stowarzyszenie zaprezentowało się dość licznie i było wyraźnie widoczne, bowiem przybyli Juliusz Brawata, Lech Dogielski, Andrzej Grzegorek, Michał Mendyka, Jan Marczyński i Jan Przelaskowski.

Zdjęcie: Jan Marczyński

Witamy na naszej stronie!
Kaliskie Towarzystwo Genealogiczne jest towarzyszeniem zwykłym, nie posiadającym osobowości prawnej. Stowarzyszenie powstało w 2009 roku, a siedzibą jego władz jest miasto Kalisz.