9 kw. 2013
jmarczynski

W gościnie u genealogów wrocławskich

Genealodzy ze Śląskiego Towarzystwa Genealogicznego we Wrocławiu i Archiwum Państwowe we Wrocławiu zaprosili nas na Konferencję z okazji XX-lecia wrocławskich genealogów, która odbyła się w dniu 5 kwietnia 2013 r.  Konferencję otworzyli współorganizatorzy Janusz Gołaszewski, dyrektor Archiwum Państwowego we Wrocławiu i Grzegorz Mendyka, prezes ŚTG. Przygotowano ciekawy program merytoryczny i, jak to bywa przy tego rodzaju spotkaniach również „wieczorne gawędy genealogiczne…”
W ramach meritum, z niezwykłą przyjemnością ale i zaciekawieniem wysłuchaliśmy m.in. prelekcji prof. Jana Miodka poświęconej genealogii, począwszy od etymologi tego słowa i dalej poprzez imię, nazwisko, żonę, męża, niewiastę, itd.  Interesujące, ale już bardzo specjalistyczne były pozostałe prelekcje objęte programem. Odnotować również należy, towarzyszącą Konferencji wystawę pt. Archiwalia i Genealogia, przygotowaną przez Archiwum wrocławskie i Śląskie Towarzystwo Genealogiczne.
Z naszej strony dla upamiętnienia tej rocznicy przekazaliśmy w imieniu wszystkich członków naszego Stowarzyszenia okolicznościowy list i pamiątkowe wydanie Statutów Kaliskich.
       

    

    Zdjęcia: Aleksandra Kacprzak i Jan Marczyński

Możliwość komentowania w tym artykule została wyłączona.

Witamy na naszej stronie!
Kaliskie Towarzystwo Genealogiczne jest towarzyszeniem zwykłym, nie posiadającym osobowości prawnej. Stowarzyszenie powstało w 2009 roku, a siedzibą jego władz jest miasto Kalisz.