28 lut 2014
jmarczynski

Minął czwarty rok działalności

We wtorek 25.02.2014 r. podsumowaliśmy czwarty rok naszej działalności licząc od dnia oficjalnej rejestracji Stowarzyszenia. Jak na tak krótki okres naszej działalności i nasze możliwości, ocena wypadła pomyślnie. Oczywiście naszymi największymi i najbardziej prezentującymi naszą działalność na zewnątrz są: spotkania z interesującymi prelegentami, na których gościmy nie tylko członków naszego stowarzyszenia oraz wydawane co roku Zeszyty. Również podobnie przebiegł miniony rok.
W drugiej części, Juliusz Brawata zaprezentował elementy obowiązującego przed II wojną kodeksu drogowego woj. łódzkiego, do którego w tym czasie należał Kalisz. Trudno tutaj wchodzić w szczegóły, ale ówczesne uregulowania wywołały wiele radości! Także, dzięki Zbyszkowi Polowi, Leszkowi Dogielskiemu i Andrzejowi Grzegorkowi prezentowany był pokaz mulimedialny zdjęć poświęcony niezwykłej przyrodzie jednej z podkaliskich miejscowości oraz zdjęć z okresu od ok. 1900 -1939 i kilku bardziej współczesnych. Ten pokaz wywołał najwięcej  komentarzy i wymiany informacji. Okazało się, że prostymi środkami, ale z ciekawym tematem można wzbudzić duże zainteresowanie.
       
Zdjęcia: Zbigniew Pol

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.

Witamy na naszej stronie!
Kaliskie Towarzystwo Genealogiczne jest towarzyszeniem zwykłym, nie posiadającym osobowości prawnej. Stowarzyszenie powstało w 2009 roku, a siedzibą jego władz jest miasto Kalisz.